Samenkomsten op zaterdag, in groep (10u30) om te mediteren in stilte. Na een drukke week op een eenvoudige manier elkaar vinden/ontmoeten om te kunnen mediteren. Veel mensen hebben mindfulness gevolgd, of een andere vorm van mediteren, maar verliezen na verloop van tijd de moed of de kracht om alleen verder te gaan. Tegenover dit mogelijks verlies en de alledaagse drukte, staat dit moment van anderhalf uur stilte, om op adem te komen, om kracht op te doen, en om innerlijke stabiliteit te creëren. Daarbij zijn er slechts enkele eenvoudige afspraken. Het betreft namelijk vier fasen:
- Op de buitencirkel staan stoelen. Als men aankomt gaat men zitten in stilte en volgt men het in- en uitademen, met een milde, open aandacht. (15’)
- Dan gaat de bel. De stoelen worden omgedraaid en er ontstaat een binnencirkel, waarna een geleide meditatie wordt gehouden. (30’)
- Dialogen aan de hand van een tekst, een beeld, een hexagram, met steeds een link naar het dagelijkse (drukke) leven. (30’)
- Als de bel gaat, keert men zich weer om, er wordt er een meditatie gedaan, nu opnieuw in een buitencirkel. Dan gaat weer de bel, en is de silent circle afgelopen. (15’)